Projekty akustyki pomieszczeń

akustyka pomieszczeń

Projekty akustyki pomieszczeń (akustyki wnętrz) zawierają wszelkie informacje dotyczące materiałów jakie należy użyć na ściany , sufity, podłogi oraz inne powierzchnie, które mogą mieć znaczenie dla prawidłowego rozpraszania dźwięku. Firma M-Acoustic ściśle współpracuje przy projektach akustyki pomieszczeń z architektami wnętrz aby uzyskać jak najlepsze efekty, przy zachowaniu eleganckiej formy.

Projektowanie akustyki pomieszczeń jest bardzo ważne, ponieważ wpływa na odbiór dźwięku przez nasz mózg. Dla pomieszczeń o bardzo długim czasie pogłosu występuje efekt polegający na traceniu zrozumiałości mowy. Jest to spowodowane dużą ilością odbić tego samego dźwięku. Gdy ten sam dźwięk zwielokrotniony dociera do mózgu, ten skupia się na odfiltrowaniu go. W efekcie zamiast przyswajać wiedzę skupia się na samym jej przekazywaniu. Skutkiem tak wytężonego procesu myślowego jest zmęczenie organizmu. Dlatego co raz więcej szkół prywatnych jak i państwowych decyduje się na wyposażanie sal w niewidoczne ustroje akustyczne zmniejszające pogłosowość pomieszczeń. Firma M-Acoustic zajmuje się zarówno pisaniem projektów pod takie inwestycje jak i nadzorem.

Dlaczego warto zlecić napisanie projektu akustyki pomieszczeń ?

Obecnie co raz więcej pojawia się pseudo-ustrojów akustycznych, które kuszą niską ceną. Niestety cena często jest proporcjonalna do jakości. Najczęściej przy tanich produktach parametry techniczne są nierzetelne. W efekcie mimo zastosowania ustrojów akustycznych efekt końcowy nie jest taki jak być powinien. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, dzięki temu macie Państwo pewność, że wyspecyfikowane materiały w SIWZ (Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia) będą spełniać nie tylko parametry akustyczne ale również posiadają niezbędne certyfikaty.