AKUSTYKA WNĘTRZ

Akustyka wnętrz  to dział obejmujący zagadnienia związane z rozchodzeniem się dźwięku w pomieszczeniach zamkniętych.

Zapewnienie odpowiedniego klimatu akustycznego jest bardzo ważne, ponieważ ma on bezpośredni wpływ na ludzki organizm. Gdy w jakimś pomieszczeniu jest za głośno to odruchowo chcemy z niego uciekać. Gdy jest zbyt cicho (pomieszczenie przetłuminone) odczuwamy niepewność.

Konsultacje projektowe

 

Na dobry dźwięk w pomieszczeniu składa się kilka czynników:

  1. Czas pogłosu – w zależności od wielkości sali oraz jej przeznaczenia wartość czasu pogłosu jest różna ( inna dla teatru inna dla filharmonii , inna dla biura czy pokoju odsłuchowego)
  2. Kształt pomieszczenia
  3. Adaptacja akustyczna ( absorbery, dyfuzory, pułapki basowe)
  4. Izolacja akustyczna – odizolowanie się od hałasów z zewnątrz.

 

Akustyka wnętrz w ofercie M-Acoustic:

Projektujemy Systemy Elektroakustyczne w oparciu o urządzenia różnych producentów

Konsultujemy projekty już istniejące

Wykonujemy:

 

Akustyka pomieszczenia VS. Sprzęt grający

Od wielu lat w specjalistycznych sklepach ze sprzętem Audiofilskim wmawia się klientom, że zmieniając kable/wtyczki/inne urządzenia uzyskamy super jakość dźwięku. Oczywiście jest w tym dużo racji, jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że sprzęt zagra tak dobrze jak pozwoli na to sala.
Dość częstym porównaniem jakie możemy spotkać jest przyrównanie do gitary. Wszyscy skupiają się nad doborem strun, oplotów, kluczy itp. Ale zapominamy, że szlachetną barwę dźwięku uzyskuje się w za pomocą dobrze wykonanego pudła rezonansowego w gitarze.
Celem M-Acoustic jest nie tylko dobór urządzeń, ale również odpowiednie dostosowanie sali do odsłuchu. Tylko takie rozwiązanie daje wyraźną poprawę percepcji dźwięku.

M-Acoustic - pomiar akustyki pomieszczeń

 

Co daje adaptacja akustyczna w szkole/na sali wykładowej ?

  • Poprawia zrozumiałość mowy nawet do 100%
  • Znacznie poprawia komfort pracy nauczyciela
  • Poprzez lepszą zrozumiałość uczniowie uzyskują lepsze wyniki w nauce

 

 

 

Celem M-Acoustic jest stworzenie projektu dostosowanie wszelkich rozwiązań pod indywidualne preferencje klienta w określonym budżecie. Ważnym aspektem takich projektów jest uzyskanie jak najwyższej jakości przy zachowaniu zbliżonego poziomu wszystkich komponentów. Nasza firma dostosuje akustykę wnętrz do Państwa oczekiwań.