Projekty systemów elektroakustycznych

Konsoleta miksująca Yamaha na 48 mikrofonówWysokiej klasy konsoleta miksująca firmy Yamaha mogąca obsłużyć do 48 mikrofonów.

Projekty systemów elektroakustycznych składają się z dużej ilości szczegółowych danych niezbędnych do stworzenia pełnej dokumentacji technicznej.

Projekty nagłośnienia zawierają w sobie opis całej drogi elektroakustycznej z uwzględnieniem: źródeł dźwięku, obróbki sygnałów, wzmocnienia oraz przetworników elektroakustycznych zamieniających sygnały elektryczne na fale akustyczną.

M-Acoustic specjalizuje się w doborze sprzętu i optymalizacji drogi elektroakustycznej, tak aby uzyskać jak najlepsze efekty dźwiękowe. Dzięki wiedzy i doświadczeniu wiem jakie urządzenia najlepiej ze sobą współgrają a jakich konfiguracji należy unikać.

Projekty systemów elektroakustycznych – różne potrzeby

Dla większości odbiorców ważne jest, aby cały system elektroakustyczny jak najwierniej reprodukował dźwięk. Niektórzy oczekują aby systemy nagłośnieniowe były jak najbardziej funkcjonalne. Jeszcze inni chcą aby nagłośnienie było niemal niewidoczne. M-Acoustic wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. Projektujemy nagłośnienie dokładnie pod oczekiwania Klienta. Przed pracami projektowymi przeprowadzamy obszerny wywiad z Zamawiającym. Naszym celem jest przygotowanie projektu na najwyższym poziomie, który w pełni usatysfakcjonuje Klienta.

Różne produkty

Każdy element drogi elektroakustycznej jest ważny. Jednak nie każdy z nich musi być drogi. Zdarza się czasem, że tańsze produkty lepiej współgrają ze sobą tworząc zrównoważony poziom wszystkich ogniw. Dobrym przykładem jest połączenie mikrofon-konsoleta miksująca.

Stosując drogi mikrofon, który zazwyczaj charakteryzuje się większą czułością oraz szerszym pasmem przenoszenia, podłączając go do taniej konsolety miksującej uzyskamy efekt brzmieniowy niewiele różniący się od budżetowego mikrofonu. Dlaczego tak się dzieje ? Ponieważ jakość podzespołów w konsoletach miksujących jest wprost proporcjonalna do ich ceny. Im droższa konsoleta tym lepsze elementy – tym wyższa jakość obróbki sygnału itd. Dla lepszego zobrazowania tego warto wspomnieć, że jedna konsoleta miksująca mogąca obsłużyć do 32 kanałów wejściowych (mikrofonowych) może kosztować tyle samo co jedne dobrej klasy mikrofon !

Tworzenie projektów elektroakustycznych to bardzo złożony proces wymagający wiedzy i doświadczenia. M-Acoustic wykonuje projekty nagłośnienia z najwyższą starannością, korzystając z urządzeń wielu producentów dzięki czemu uzyskujemy lepsze efekty.