Projekty systemów multimedialnych

Ekran do projektora

Są to perfekcyjnie dopracowane projekty sal z zastosowaniem sprzętu multimedialnego m.in.: systemów konferencyjnych, rzutników, kamer bądź sieci internetowych wykorzystywanych przy różnego rodzaju prezentacjach. Tworząc taki projekt trzeba zwrócić szczególną uwagę na dobór sprzętu, by obraz perfekcyjnie synchronizował się z dźwiękiem oraz by stwarzał możliwość wideokonferencji z dowolnie wybranym miejscem świata. Powinien również spełniać standardy jakościowe zamawiającego oraz był w pełni funkcjonalny.

Projekty systemów multimedialnych, to projekty skierowane głównie do hoteli, sal konferencyjnych oraz wszelkich instytucji potrzebujących nowoczesnych rozwiązań zapewniających dobra jakość dźwięku oraz wyraźny obraz przy różnych warunkach oświetlenia.

Co wchodzi w skład przykładowego zestawu multimedialnego?

Notebook multimedialny do projektoraW każdym zestawie tego typu znajduje się jakieś źródło dźwięku. Zazwyczaj są to odtwarzacze CD , MP3 , DVD. Ponad to dla konferencji stosuje się różnego typu mikrofony, od prostych pulpitowych po zaawansowane konstrukcje służące do redukcji echa. Wszystkie sygnały trafiają do procesora zarządzającego w którym sygnał jest przetwarzany przed wysłaniem go do dalszych elementów systemu.

Projektor multimedialny panasonicNajczęściej konferencje odbywają się za pomocą komputerów z których obraz kierowany jest do projektora multimedialnego skąd trafia na ekran. W wielu salach instalowane są ekrany z automatyką co znacznie upraszcza obsługę.

Nad prawidłowym przeslaniem sygnałów do innej Sali czasem znajdującej się na drugim końcu świata odpowiada siec internetowa. Ważnym aspektem jest stosowanie switch`y o odpowiedniej przepustowości w celu zapewnienia płynnej transmisji.