Projekty systemów rozgłoszeniowych (Public Adress)

Nasza firma tworzy projekty systemów rozgłoszeniowych (Public Adress) a także nadzoruje je, konsultuje i realizuje.

Systemy rozgłoszeniowych (Public Address), są to systemy używane we wszelkiego rodzaju obiektach użytkowych od lokali gastronomicznych przez centra handlowe a na szkołach kończąc.System rozgłoszeniowy

Systemy rozgłoszeniowe nazywane kiedyś radiowęzłowymi cechują się przede wszystkim prostotą i niezawodnością.

Ich głównym zdaniem jest przekazywanie zrozumiałych komunikatów słownych do ludzi znajdujących się w różnych strefach oraz zapewnienie tzw. muzyki tła .

Jednym z rodzajów takich systemów są Dźwiękowe Systemy Ostrzegawcze (DSO). Systemy te są bardziej zaawansowane i wielokrotnie dorsze od klasycznych systemów Public Adress . Jest to spowodowane głownie rygorystycznymi przepisami przeciwpożarowymi gdyż systemy te muszą być zdolne do wyemitowania sygnałów ostrzegających przed zagrożeniem.

Z czego się składają ?

Typowe systemy rozgłoszeniowe składają się z :

  • Źródła dźwięku np. odtwarzacza płyt CD lub/i MP3
  • Mikrofonu pulpitowego
  • Jednostki centralnej
  • Wzmacniaczy
  • Głośników sufitowych lub naściennych w technologii 100V

Dla bardziej zaawansowanych systemów stosuje się różnego typu peryferia w celu poprawy niezawodności tych systemów. Np. Zasilacze awaryjne UPS.

Gdzie można je zastosować ?

Systemy Public Address można stosować w centrach handlowych, budynkach użyteczności publicznej, hotelach , restauracjach itp. Wszędzie tam gdzie chcemy dotrzeć z muzyką tła i komunikatami słownymi.

Dlaczego warto wykonać projekty systemów rozgłoszeniowych (Public Adress)?

Odpowiedź jest bardzo prosta- zazwyczaj tego typu systemy składają się z dziesiątków wzmacniaczy i setek głośników a wszystko to jest podzielone na różne strefy. Różne komunikaty muszą trafiać do różnych miejsc. Tylko dobrze napisany projekt pozwala zapanować na każdym etapie prac nad właściwym doborem elementów. Co w przyszłości przełoży się na prawidłowe i bezawaryjne funkcjonowanie przez wiele lat.

Firma M-Acoustic projektuje systemy Public Address w oparciu o urządzania wysokiej jakości dostosowane do różnych przedziałów cenowych. Nasze projekty wykonujemy w oparciu o sprzęt zarówno polskich jak i zagranicznych producentów.