Strojenie systemów nagłośnieniowych

Strojenie systemów nagłośnieniowych wydaje się dość egzotyczne, ale spróbujmy je wyjaśnić.

Kiedy Zamawiający kupi i zainstaluje już cały system nagłośnieniowy na stałe w jakimś miejscu, oczekuje że dźwięk będzie wysokiej jakości i będzie dobrze brzmiał. O ile sam sprzęt może pochodzić z najwyższej półki cenowej i jakościowej o tyle kreacja brzmienia to sprawa odrębna. Na brzmienie systemu mają wpływ min. :

  • Temperatura

  • Wilgotność

  • Poziom tła akustycznego

  • Poziom szumów w pomieszczeniu

  •  Akustyka pomieszczenia

Mając na uwadze, że każde pomieszczę jest inne nie ma jednego uniwersalnego sposobu aby dobrze zabrzmiał cały system. Dlatego ważne jest aby po zainstalowaniu sprzętu wykupić usługę strojenia systemów nagłośnieniowych.

Jest to niezwykle ważne z punktu widzenia komercyjnego wykorzystywania danej sali np. do koncertów. Jeśli system nagłośnieniowy od początku „brzmi dobrze” to nawet jeśli nie spełnia ridera technicznego danego zespołu koncert może się odbyć. Kolejnym aspektem, jest to że jeśli w danym pomieszczeniu jest dobrze zestrojony sprzęt to realizator dźwięku zespołu nie musi ingerować w ustawienia całego systemu. Tym samym można uzyskać powtarzalność brzmienia przy różnych koncertach/eventach.

Warto pamiętać że cały system nagłośnieniowy zagra tak dobrze jak pozwoli na to „Akustyka Pomieszczenia” – po więcej informacji zapraszamy do zakładki Akustyka wnętrz.

UWAGA: Strojenie systemów zawsze powinno być przeprowadzane przez wykwalifikowanych i obeznanych z daną marką inżynierów dźwięku z doświadczeniem przy dużych wydarzeniach kulturalnych.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu.

Strojenie systemów nagłośnieniowych